Top 10 linii lotniczych pod względem punktualności — październik 2026

Serwis Nakordoni.eu

Miesiąc w skrócie

  • 73% z 73784 odlotów zarejestrowanych przez nas na 11 lotniskach odbyło się punktualnie.
  • Najbardziej punktualna linia: Enter Air — 97% odlotów na czas.
  • Najsłabszy wynik: LOT Polish Airlines — 60% na czas, średnie opóźnienie 16.8 min.

Na 11 lotniskach, które monitorujemy od 03.08.2026, 73% z 73784 zarejestrowanych odlotów 162 linii lotniczych odbyło się punktualnie. Najbardziej punktualni przewoźnicy to Enter Air (97% na czas, średnio 3 min przed rozkładem) oraz FlyOne (88%). Najniższy wynik należy do przewoźnika o największej liczbie odlotów w próbie, LOT Polish Airlines (16447 odlotów): 60% na czas, średnie opóźnienie 17 min.

Ranking punktualności linii lotniczych według naszych pomiarów — październik 2026

Top 10 linii lotniczych pod względem punktualności

Ranking obejmuje przewoźników z wystarczającą liczbą zarejestrowanych odlotów. Odlot uznaje się za punktualny, gdy jego opóźnienie wynosi 15 minut lub mniej.

#Linia lotniczaNa czasŚr. opóźnienie, minOdloty
1Enter Air97%-2.71462
2FlyOne88%-0.41098
3Austrian Airlines86%4.7791
4Pegasus Airlines84%4.2764
5Buzz83%6.412422
6Wizz Air Malta81%11.11816
7Wizz Air76%13.712748
8Bulgaria Air76%10.71341
9Turkish Airlines75%9.81165
10Lufthansa74%10.62044

Dół rankingu

Ci przewoźnicy zamykają tabelę: mają najniższy odsetek punktualnych odlotów w naszych pomiarach.

#Linia lotniczaNa czasŚr. opóźnienie, minOdloty
11KLM69%14.71142
12Ryanair68%17.26004
13LOT Polish Airlines60%16.816447

Skąd pochodzą te dane

To nasze własne pomiary z tablic odlotów 11 lotnisk: Port Lotniczy Burgas, Międzynarodowy Port Lotniczy Kiszyniów, Port Lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice, Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków im. Jana Pawła II, Lotnisko Modlin, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, Port Lotniczy Sofia, Port Lotniczy Warna, Lotnisko Chopina w Warszawie. Dane obejmują wyłącznie te lotniska i są rejestrowane od 03.08.2026 — nie są to statystyki linii lotniczych dla całej siatki połączeń.

Co to oznacza dla podróży przez granicę

Podróżni z Ukrainy docierają do tych lotnisk drogą lądową przez przejścia graniczne, dlatego zarówno kolejkę na granicy, jak i czas dojazdu trzeba uwzględnić przy planowaniu odprawy. Jeśli lecisz przewoźnikiem z dołu tabeli, planuj z uwzględnieniem jego średniego opóźnienia, a nie tylko rozkładu — w przypadku LOT Polish Airlines to 16.8 minut ponad rozkład. Sprawdź kolejki na żywo na każdym przejściu, porównaj przejścia za pomocą wyszukiwarki najlepszego przejścia i sprawdź konkretny lot na stronie lotnisk oraz stronach linii lotniczych.

Najczęściej zadawane pytania

Która linia lotnicza była najbardziej punktualna (październik 2026)?
Enter Air — 97% odlotów na czas spośród 1462 zarejestrowanych odlotów.

Która linia lotnicza najczęściej opóźnia loty?
LOT Polish Airlines: tylko 60% odlotów na czas, przy średnim opóźnieniu 16.8 minut.

Co uznaje się za punktualny odlot?
Odlot, który następuje nie później niż 15 minut po czasie rozkładowym. Opóźnienie to różnica między rzeczywistym a planowym czasem odlotu.

Czy ranking obejmuje wszystkie loty danej linii?
Nie. To nasze własne pomiary na 11 monitorowanych lotniskach, a nie statystyki linii lotniczych dla całej siatki połączeń.

Przygotowane przez nakordoni.eu na podstawie własnych pomiarów odlotów | październik 2026

Ten raport jest tworzony automatycznie na podstawie danych naszego monitoringu; analizę napisano z pomocą sztucznej inteligencji. Za poprawki odpowiada redaktor.

Przetłumaczone automatycznie z ukraińskiego oryginału i sprawdzone przez naszą redakcję. Wersja ukraińska jest autorytatywna.

Zgłoś błąd tłumaczenia

Zaktualizowano