Punktuallik bo'yicha eng yaxshi 10 aviakompaniya — 2026-yil oktyabr

Nakordoni.eu xizmati

Oyning qisqacha ko'rinishi

  • 11 ta aeroportda qayd etilgan 73784 ta jo'nashning 73% i o'z vaqtida jo'nab ketdi.
  • Eng punktual aviakompaniya: Enter Air — jo'nashlarning 97% i o'z vaqtida.
  • Eng past ko'rsatkich: LOT Polish Airlines — 60% o'z vaqtida, o'rtacha kechikish 16.8 daq.

03.08.2026 dan beri biz kuzatayotgan 11 ta aeroportda 162 ta aviakompaniyaning qayd etilgan 73784 ta jo'nashidan 73% i o'z vaqtida jo'nab ketdi. Eng punktual tashuvchilar — Enter Air (97% o'z vaqtida, o'rtacha jadvaldan 3 daqiqa oldin) va FlyOne (88%). Eng past ko'rsatkich tanlanmadagi eng gavjum tashuvchiga — LOT Polish Airlines (16447 ta jo'nash) tegishli: 60% o'z vaqtida, o'rtacha kechikish 17 daq.

Aviakompaniyalar punktualligi reytingi bizning o'lchovlarimiz asosida — 2026-yil oktyabr

Punktuallik bo'yicha eng yaxshi 10 aviakompaniya

Reyting yetarli miqdordagi qayd etilgan jo'nashlarga ega tashuvchilarni qamrab oladi. Kechikish 15 daqiqa yoki undan kam bo'lsa, jo'nash o'z vaqtidagi hisoblanadi.

#AviakompaniyaO'z vaqtidaO'rtacha kechikish, daq.Jo'nashlar
1Enter Air97%-2.71462
2FlyOne88%-0.41098
3Austrian Airlines86%4.7791
4Pegasus Airlines84%4.2764
5Buzz83%6.412422
6Wizz Air Malta81%11.11816
7Wizz Air76%13.712748
8Bulgaria Air76%10.71341
9Turkish Airlines75%9.81165
10Lufthansa74%10.62044

Reytingning quyi qismi

Bu tashuvchilar jadvalni yakunlaydi: ularning o'lchovlarimizdagi o'z vaqtida jo'nashlar ulushi eng past.

#AviakompaniyaO'z vaqtidaO'rtacha kechikish, daq.Jo'nashlar
11KLM69%14.71142
12Ryanair68%17.26004
13LOT Polish Airlines60%16.816447

Bu raqamlar qayerdan olingan

Bu 11 ta aeroportning jo'nash tablolaridan olingan o'z o'lchovlarimiz: Burgas aeroporti, Kishinyov xalqaro aeroporti, Vrotslav Kopernik aeroporti, Gdansk Lex Valensa aeroporti, Katovitse xalqaro aeroporti, Krakov Ioann Pavel II xalqaro aeroporti, Modlin aeroporti, Jeshuv-Yasionka aeroporti, Sofiya aeroporti, Varna aeroporti, Varshava Shopen aeroporti. Ma'lumotlar faqat shu aeroportlarni qamrab oladi va 03.08.2026 dan beri qayd etilgan — bu butun tarmoq bo'yicha aviakompaniya statistikasi emas.

Bu chegaradan o'tuvchi safar uchun nimani anglatadi

Ukrainadan kelgan sayohatchilar bu aeroportlarga chegara o'tkazish punktlari orqali quruqlikdan yetib keladi, shuning uchun ro'yxatdan o'tish hisob-kitobida chegaradagi navbat ham, yo'lda o'tadigan vaqt ham hisobga olinishi kerak. Agar jadvalning quyi qismidagi tashuvchi bilan uchsangiz, faqat jadvalga emas, balki uning o'rtacha kechikishiga ham qarab rejalashtiring — LOT Polish Airlines uchun bu jadvaldan 16.8 daqiqa keyin degani. Har bir o'tkazish punktidagi jonli navbatlarni ko'ring, o'tish joylarini eng yaxshi o'tish joyi qidiruvchisi bilan solishtiring va aniq reysni aeroportlar sahifasida hamda aviakompaniyalar sahifalarida tekshiring.

Ko'p beriladigan savollar

Qaysi aviakompaniya eng punktual bo'ldi (2026-yil oktyabr)?
Enter Air — qayd etilgan 1462 ta jo'nashning 97% i o'z vaqtida.

Qaysi aviakompaniya reyslarni eng ko'p kechiktiradi?
LOT Polish Airlines: jo'nashlarning atigi 60% i o'z vaqtida, o'rtacha kechikish 16.8 daqiqa.

O'z vaqtidagi jo'nash deb nima hisoblanadi?
Jadvaldan 15 daqiqadan ko'p kechikmay jo'nagan reys. Kechikish — haqiqiy va rejalashtirilgan jo'nash vaqtlari orasidagi farq.

Reyting aviakompaniyaning barcha reyslarini qamrab oladimi?
Yo'q. Bu biz kuzatayotgan 11 ta aeroportdagi o'z o'lchovlarimiz, butun tarmoq bo'yicha aviakompaniya statistikasi emas.

nakordoni.eu tomonidan o'z jo'nash o'lchovlarimiz asosida tayyorlangan | 2026-yil oktyabr

Ushbu hisobot monitoring tizimimiz maʼlumotlaridan avtomatik tarzda tuziladi; tahliliy matn sunʼiy intellekt yordamida yozilgan. Tuzatishlar uchun muharrir javobgar.

Ukrain tilidagi asl nusxadan avtomatik tarjima qilingan. Vakolatli nusxa — ukraincha; xato sezsangiz, bizga xabar bering.

Tarjima xatosi haqida xabar bering

Yangilandi